Chat Sohbet Odaları

Binlerce insanın bir araya geldiği sohbet odalarında sizde yerinizi alın.
Play Store App Store

Sohbet Girişi

* Şifreniz yoksa boş bırakın.

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mirc indir.

Sohbet Muhabbet Görüntülü Chat


Sohbet Muhabbet

Sohbetler esnasında Kullanılan En İyi Tavırlar

İnsanın gündelik yaşantısının en olmazsa olmaz unsuru şüphesiz sohbettir. çoğu zaman basite indirgenen bu bildirişim yöntemi, sanıldığının aksine çok karışık bir yapıya haiz olmakla beraber, görünmüş olduğundan de karmaşıktır. Çünkü bu insani eğilimin temelinde hem psikolojik hem de felsefi zemine dayanan bir ekip unsurlar yatmaktadır. En nihayetinde insan, iletişim kurmakla mükellef bir canlıdır ve bunun için çağlar süresince değişik yöntemler denemiş, sonrasında bu yöntemler kendi içinde başka biçimlerde vuku bulmuştur.

Söyleşi etmek insani bildirişimin en geniş yelpazeli yöntemi olmakla beraber özellikle bu çağda çeşitlenerek varlığını geniş alanlara yaymıştır. Çoğu vakit telefonla mevzuşarak yahut mesajlaşarak veya web ve bazı uygulamalar üzerinden mesajlaşıp, mevzuşarak gerçekleşmesinin yanı sıra bir sohbete gerçek anlamıyla söyleşi diyebilmek için karşı karşıya ve mesajşimin doğrudan tepkiler, davranışlar, mimikler ve naturel bir tavır aracılığıyla gerçekleşmiş olması gerektiğini söylemek yerinde olacaktır.

Çağıl Dünyada İletişim

Sohbetin en vazgeçilmez unsurları şüphesiz hal, tavır, davranış ve mimiklerdir. Bunlar kaliteli ve etkili bir söyleşi açısından en önemli etmenler olmakla birlikte sohbeti meydana getiren kişilerin içinde olan içtenlik de başlıca unsurdur. Dolayısıyla söyleşi esnasında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan meselelerde bu unsurlar üzerinden gerçekleşmektedir. Bu unsurlar önemini insani etik birlikteliğin temellerine dayanıyor olmaktan alır. İnsanlar kurduğu etkileşimleri etik zemine oturtarak, üzerine sohbet edilen meselenin haricinde birbirlerine, kendileri ve dünya hakkında bilgiler sunarlar. Bu çoğu süre ferdin kendisinin göstermek istediği benliğinden ziyade karşıda ki öznenin onu iyi mi gördüğüyle ilgilidir. Öyleyse tavır ve davranışlar karşıdaki öznenin sizi tanıma ve tanıtlama sürecinde biricik izlenimleri sunacak çalgılar olarak dikkat çekmektedir.

Sohbetin Etik Unsurları

Sözü edilen etik ilişki bağlamında karşıda ki özneye sunulan benlik, tavır ve davranışlar aracılığıyla vuku bulur. Öyleyse sevecen, sıcak, pozitif ve yapıcı haller içerisinde bulunmak çok kritik bir durumda konumlanır. Kurulan etkileşim sırasında özellikle karşıdakinin gözlerinin içine bakmak ve olabildiğince samimi olmak kaliteli sohbetin en temel ve biricik ögesi olduğu açıktır. Tavırlarını bu dinamikler üzerine inşa eden kimseler sohbet ve bildirişim mevzusunda her daim daha başarılı şeklinde görünür


Yazar: admin

Görüntüleme: 493 defa

Kategori: Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 17 Ocak 2021

Cevap bırakın

KacakSohbet.Org itibari ile güncellenmiştir.

Kameralı Sohbet Odaları

,

webcam sohbet

,

Görüntülü Sohbet

,

Mnogo Sohbet

,

Omegla Sohbet

,

Chatrulet Sohbet

,

Kızlarla Sohbet

,

Online Sohbet

,

Üyeliksiz Sohbet

,

Kolay Sohbet

,

Bedava Sohbet